W ramach projektu unijnego “Rozwój kompetencji kluczowych uczniów…” 5 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili wystawę Comarch Innovation Space.

Zwiedzając zapoznali się z nowymi technologiami dotyczącymi oprogramowania dedykowanego różnym dziedzinom życia. Mieli możliwość doświadczenia wirtualnej rzeczywistości (VR), rozpoznawania ich twarzy przez programy, a także zapoznania się z oprogramowaniem i budową nowej sieci telefonii komórkowej 5G.

Następnie mogli poczuć się jak u lekarza wykorzystując urządzenia do pomiaru tętna oraz zarejestrowania pracy serca. Swoje wyniki mgli zobaczyć później na ekranie monitora, a dla bardziej wymagających była również możliwość przesłania ich do swojego lekarza. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się samochód elektryczny Nissan. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska jego niektóre podzespoły, a także wsiąść do środka.

Wizyta była bardzo ciekawa i pouczająca. Młodzi uczniowie byli zadowoleni z tej niezwykłej podróży do świata innowacji.