Klasy 1-3

Spotkanie z żołnierzem

Spotkanie z żołnierzem

6 listopada odwiedził nas specjalny gość: Pan Rafał żołnierz 6 Brygady Powietrznodesantowej i najważniejsze tatuś  Aleksa z 1a. Pan Rafał przygotował zajęcia pełne wrażeń. Mogliśmy dowiedzieć się nieco o pracy żołnierzy ale również przymierzyć hełm, maskę...

czytaj dalej
Niecodzienna lekcja angielskiego w 2a

Niecodzienna lekcja angielskiego w 2a

Uczniowie klasy 2a mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Franny’ego Chandrę, nauczyciela z New Delhi. Była to lekcja języka angielskiego wymagającą dobrej sprawności fizycznej oraz pełna śmiechu zabawa. Wyzwaniem było nie tylko zrozumienie poleceń w...

czytaj dalej
Matematyka z robotami

Matematyka z robotami

W klasie 2 a odbyła się bardzo atrakcyjna lekcja matematyki. Dash i Dot to roboty, które można zaprogramować na rożny sposób. Tym razem odpytywały nas z dodawania i odejmowania. Każda dobra odpowiedź nagradzana była możliwością zabawy z robotem (według własnego...

czytaj dalej

Warsztaty teatralne

Klasy 1b i 2b rozpoczęły w tym roku szkolnym przygodę z teatrem. Na warsztatach prowadzonych przez panią Małgosię w Domu Kultury im. Cypriana Kamila Norwida zawsze jest ciekawie. Uczniowie poznali pracę aktora z lalką. Mogli osobiście wypróbować swych sił na scenie...

czytaj dalej
W Teatrze Ludowym

W Teatrze Ludowym

"Kot w butach" to wspaniała muzyczna bajka grana na deskach Teatru Ludowego. Klasa 2a siedziała w pierwszym rzędzie i doskonale bawiła się oglądając przedstawienie. A na koniec też chcieli poczuć się jak aktorzy i stanęli na samej scenie!

czytaj dalej
Jesienny rajd 1a, 2a, 3a

Jesienny rajd 1a, 2a, 3a

Uczniowie klas 1a, 2a i 3a wybrali się do parku Zaczarowanej Dorożki by lepiej się poznać i wspólnie pobawić. Pogoda dopisała, tak jak i humory. Zabawa była przednia! A mecz rozegrany pod czujnym okiem pana Janusza długo będziemy wspominać z uśmiechem...

czytaj dalej
Jesienny rajd 1b i 2b

Jesienny rajd 1b i 2b

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, dzieci z klas 1b i 2b wybrały na wspólny rajd do parku Zaczarowana Dorożka. Zabawom i harcom nie było końca.

czytaj dalej
Zielona szkoła 1a

Zielona szkoła 1a

W kwietniu 1a wybrała się na 4 dni do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Gruszą” Gruszów, miejscowość, w której byliśmy, o tej porze roku budził się do życia po zimie. Mieszkaliśmy w pięknym malowanym domku, w pokojach z koleżankami i kolegami. Codziennie mieliśmy...

czytaj dalej
Jak rozmawiać trzeba z psem

Jak rozmawiać trzeba z psem

Pierwszaki miały okazję wziąć udział w niezwykłych zajęciach, dzięki Pani Justynie (mama naszej koleżanki Zosi) i Glorce (cudnej i bardzo cierpliwej psinie). Pani Justyna  jest weterynarzem. Do naszej szkoły przyszła aby opowiedzieć uczniom o swoim zawodzie oraz jak...

czytaj dalej