Klasy 1-3

Przygody Antypandemiaków – czyli “czat” historie 2a

Przygody Antypandemiaków – czyli “czat” historie 2a

W czasie gdy wszyscy musimy pozostać w domu, 2a w trakcie spotkań na czacie Skype tworzy bajki...bajki przetrwajki, które w tym trudnym momencie poprawiają humor. Przeczytajcie, może i wam pomogą! Pomysł na przygody brygady Antypandemiaków, Anny Kwarant i złego Pana...

czytaj dalej
Kulinarnie po Polsce

Kulinarnie po Polsce

Klasa 2 a przygotowała kolejne zajęcia kulinarne, tym razem oprócz omawiania zalet zdrowego żywienia, zajęliśmy się wędrówką kulinarną po różnych regionach Polski. Uczniowie przygotowali wraz z rodzicami potrawy oraz prezentacje dotyczące regionu, z których pochodzą....

czytaj dalej
Bezpieczna podróż – zajęcia ze studentami AWF

Bezpieczna podróż – zajęcia ze studentami AWF

Klasa 2a po raz kolejny wzięła udział w zajęciach poprowadzonych przez studentów Turystyki i Rekreacji AWF Kraków. Studenci pod opieką Pani doktor Karoliny Korbiel, poprowadzili zajęcia, które miały na celu przygotowanie dzieci do świadomego podróżowania, z...

czytaj dalej
Turniej szachowy

Turniej szachowy

W dniu 14 XII odbył się organizowany przez  Radę Dzielnicy III Prądnik Czerwony I Dzielnicowy Turniej Szachowy. Naszą Szkołę reprezentowali: Kasia i Malina z klasy 1b, Emilia z kasy 1a, Karolina, Dominika, Julia - uczennice 2b oraz Kamil i Bartosz...

czytaj dalej
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji nauczyciele wspomagający kl.1-3 przeprowadzili w swoich klasach zajęcia związane z tą tematyką. · kl. 1a rozmawiała o sposobach komunikowania się osób, które nie mówią, ale...

czytaj dalej
2a i 3a na Wawelu

2a i 3a na Wawelu

Wawel zaginiony, królewskie komnaty, dziedziniec, legendy z serca Krakowa to wszystko co udało się w pigułce zmieścić na jednej wycieczce. Uczniowie byli żywo zainteresowani i z uwaga słuchali opowieści pani przewodnik. Zamek na Wawelu to miejsce, które każdy powinien...

czytaj dalej
Konkurs piosenki “Jesienne nuty”

Konkurs piosenki “Jesienne nuty”

26 listopada nasza szkoła rozbrzmiała jesiennymi melodiami. Aż 28 dzieci wzięło udział w konkursie wokalnym "Jesienne nuty". Najpierw zaprezentowały się dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli nr 122 (z ulicy Fiołkowej) i nr 20 (z ulicy Ułanów). Trzeba przyznać, że...

czytaj dalej
Bezpieczna podróż

Bezpieczna podróż

Klasa 2 a wzięła udział w niecodziennych zajęciach poprowadzonych przez studentów Turystyki i rekreacji AWF Kraków. Studenci pod opieką Pani doktor Karoliny Korbiel, przygotowali kilka stacji, na których dzieci mogły nauczyć się pakować plecak na górską wycieczkę,...

czytaj dalej
Zdrowie szanujemy bo wiemy co jemy

Zdrowie szanujemy bo wiemy co jemy

Klasy 2a i 3a w tym roku postanowiły kontynuować zajęcia z cyklu "Zdrowie szanujemy bo wiemy co jemy". Na pierwszych zajęciach, które odbyły się w październiku uczniowie poznali przepis na przyrządzanie kompotów na zimę i ich walory zdrowotne. Po przygotowaniu, dzieci...

czytaj dalej