Klasy 1-3

Smaki świata

"Smaki świata" - warsztaty w 1a   16 października do 1a zawitała pani Alicja Stańczyk z Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana. Pani Alicja w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam i pokazała jak i co jedzą ludzie z rożnych stron świata. Niektóre potrawy przyprawiały...

czytaj dalej

Kodowanie na dywanie

Europejski tydzień kodowania w 1a Kto by pomyślał, że kodowanie może być świetną zabawą - w dodatku na dywanie! Niedawno zapoznaliśmy się z ciekawą grą "Code & go - robot mouse". Każdy miał możliwość zakodowania małej myszki tak, by dostała kawałek serka. Atrakcyjna...

czytaj dalej

Jesienny rajd pierwszaków

1a i 1b witają jesień w Parku Lotników Polskich   28.09.18 pogoda dopisała! Pierwszaki wraz ze swoimi Paniami wybrały się na "Smoczy Skwer" w Parku Lotników Polskich. Na placu zabaw wspólnie piknikowaliśmy, zjadając prowiant przygotowany przez rodziców. Mieliśmy...

czytaj dalej

Spotkanie z policjantami

Bezpieczni w czasie drogi do szkoły We wrześniu pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z policją. Bardzo mili funkcjonariusze opowiedzieli o tym, jak należy zachowywać się, by zadbać o własne bezpieczeństwo. Oczywiście pierwszaki wiele już na ten temat wiedzą i...

czytaj dalej

W zajezdni autobusowej

Prawdziwie chłopięca wycieczka. Chłopcy z klasy trzeciej zwiedzali tuż przed wakacjami Zajezdnię Autobusową „Wola Duchacka”. Po całej zajezdni jeździliśmy super autobusem (który został umyty w myjni, z nami w środku😊). Przyjrzeliśmy się z bliska jak ładuje się...

czytaj dalej

Lądowanie szybowca

Lotnicza atrakcja w naszej szkole. Niedawno gościliśmy w szkole dwóch Panów  - Henryka Grobelnego i  Wojciecha Kubiaka, którzy pilotują szybowce. Przygotowali dla nas ciekawą prezentację o tych niezwykłych samolotach i niesamowitą niespodziankę! Na placu szkolnym...

czytaj dalej

W Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym

W czerwcu trzecia klasa odwiedziła Krakowski Pogotowie Ratunkowe. Pan Paweł – ratownik medyczny – oprowadził nas po całej siedzibie pogotowia. Odwiedziliśmy dyspozytornię, w której dowiedzieliśmy się jak należy skutecznie wzywać pomocy przez telefon i jak wygląda...

czytaj dalej

Zielona szkoła – Bajkolas

Klasa trzecia przedłużyła sobie majówkę aż o cały tydzień! Wszystko dzięki wyjazdowi do Kołkówki. Nasza zielona szkoła rozpoczęła się 7 maja. Spędziliśmy cudowne 5 dni w Ośrodku Wczasów Dziecięcych „Bajkolas”. Oprócz tak ukochanych przez nas zajęć sportowych – gry w...

czytaj dalej

Akademia Kropelki

Trzecioklasiści wybrali się na warsztaty do Wodociągów Krakowskich "Akademia Kropelki" Długą drogę przebyliśmy ze szkoły do Wodociągów na ul. Księcia Józefa (3 przesiadki!) Było warto! Na miejscu przemiła Pani prowadząca zachciała nas do zabawy, dzięki której...

czytaj dalej