Klasy 1-3
Majowe święta w 3a

Majowe święta w 3a

Co to jest konstytucja? Dlaczego jest ważna? Co powinna zawierać? Klasa 3a zastanawiała się wspólnie nad historią Polski. Rozmawialiśmy o trudnych, smutnych, ważnych i wspaniałych momentach naszej ojczyzny. Uczniowie nagrali film, na którym dzielą się swoimi...

czytaj dalej
Konkurs plastyczny “Zielony kącik”

Konkurs plastyczny “Zielony kącik”

Nasz samorząd uczniowski organizuje kolejny konkurs plastyczny. Mogą wziąć w nim udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 128. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu rabaty kwiatowej, która powstanie na terenie szkolnego ogrodu. Prace plastyczne mogą być...

czytaj dalej
Dzień Ziemi – codziennie!

Dzień Ziemi – codziennie!

3a przez cały tydzień rozmawiała o tym jak ważne jest dbanie o nasz wspólny dom - Ziemię. Nie tylko, gdy zbliża się Dzień Ziemi, warto szukać sposobów aby wszystkim mieszkańcom naszej planety żyło się dobrze. Trzecioklasiści przygotowali plakaty promujące zachowania...

czytaj dalej
Wiosenne prace

Wiosenne prace

Klasa 2b postanowiła, że mimo mało wiosennej aury, wpuści do klasy trochę koloru i zapachu wiosny. Cała klasa zaangażowała się w sadzenie wiosennych kwiatów, a wśród nich: bratki, stokrotki, żonkile, hiacynty. Wszyscy uczniowie świetnie się spisali w roli...

czytaj dalej
Sposób na lekturę

Sposób na lekturę

Klasa 2b omawiała lekturę "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"  w formie  stworzonej przez siebie książki, czyli lapbooka. Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania najważniejszych informacji na dany temat. Uczniowie w formie rysunków,...

czytaj dalej
Wyniki konkursu Najlepsza książka na “dziwne” czasy

Wyniki konkursu Najlepsza książka na “dziwne” czasy

Zakończył się kolejny konkurs organizowany przez szkolny samorząd przy wsparciu programu #SU-w-ak. Tym razem zaprosiliśmy naszych kolegów do zareklamowania ulubionych książek. Bo przecież na czytanie jest ostatnio dużo więcej czasu! Na szkolnym korytarzu już można...

czytaj dalej
21 marca w 2b

21 marca w 2b

21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Dzień Osób z zespołem Downa. Klasa 2b miała okazję poznać te wspaniałe osoby poprzez obejrzenie prezentacji i w ramach solidarności z nimi założyła w ten dzień kolorowe skarpetki. Dzięki takim zajęciom...

czytaj dalej