Klasy 4 - 8

Pożegnanie gimnazjalistów

19 czerwca 2019 roku- data historyczna...Ostatni rocznik gimnazjalistów opuścił mury naszej szkoły! Życzymy wszystkim dostania się do wymarzonych szkół!

czytaj dalej

Czerwcowy rajd rowerowy

17 czerwca, gdy tylko nieco zelżały upały, uczniowie naszej szkoły wyruszyli na kolejny rajd rowerowy- tym razem do Tyńca!

czytaj dalej

Wycieczka klasy 5 do Powroźnika

W dniach 27- 29 maja klasa 5a przebywała na wycieczce w Powroźniku. Ten czas spędziliśmy bardzo intensywnie. Udało nam się wyjść na Górę Parkową w Krynicy, zwiedzić Muzeum Nikifora i Muzeum Zabawek, delektowaliśmy się wodami w pijalni. Natomiast w Muszynie dotarliśmy...

czytaj dalej

Spektakl „Bajki robotów”

10 stycznia 2019 r. uczniowie szóstej i siódmej klasy wybrali się do teatru. Na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie obejrzeli przedstawienie “Bajki robotów” wyreżyserowane przez Agnieszkę Olsten na podstawie trzech opowiadań Stanisława Lema. Mogli dzięki...

czytaj dalej

Lekcja w muzeum

30 października 2018 roku klasy szósta i siódma uczestniczyły w lekcji muzealnej  “Wzorce osobowe średniowiecza”. Zajęcia odbyły się w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka na ul. Kanoniczej, dzięki czemu uczniowie poznali to ciekawe muzeum. Kodeks rycerski, zbroje i...

czytaj dalej

„Porwanie Europy”

5 października 2018 roku szósta i siódma klasa wzięły udział w lekcji muzealnej “Porwanie Europy” w Ośrodku Kultury Europejskiej na placu Sikorskiego. Zajęcia były poświęcone związkom frazeologicznym o rodowodzie mitologicznym i dały naszym uczniom możliwość...

czytaj dalej

Zielona szkoła klasy 6 i 7

Na dobry początek nowego roku szkolnego nasi uczniowie odwiedzili Międzybrodzie Bialskie, Wisłę i Żywiec. Wycieczka trwała pięć dni i miała bardzo bogaty program. Rozpoczęła się zwiedzaniem zalewu na rowerach wodnych, potem był wjazd na górę...

czytaj dalej

klasa 5 i 6 na warsztatach Euroweek

Pięciodniowe warsztaty języka angielskiego i świetna zabawa w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej - tak spędzała czas dwudziestoosobowa grupa uczniów klasy piątej i szóstej. Było wszystko: wielogodzinna podróż pociągami, niełatwe rozmowy z...

czytaj dalej