Klasy 4 - 8

Lekcja w muzeum

30 października 2018 roku klasy szósta i siódma uczestniczyły w lekcji muzealnej  “Wzorce osobowe średniowiecza”. Zajęcia odbyły się w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka na ul. Kanoniczej, dzięki czemu uczniowie poznali to ciekawe muzeum. Kodeks rycerski, zbroje i...

czytaj dalej

„Porwanie Europy”

5 października 2018 roku szósta i siódma klasa wzięły udział w lekcji muzealnej “Porwanie Europy” w Ośrodku Kultury Europejskiej na placu Sikorskiego. Zajęcia były poświęcone związkom frazeologicznym o rodowodzie mitologicznym i dały naszym uczniom możliwość...

czytaj dalej

Zielona szkoła klasy 6 i 7

Na dobry początek nowego roku szkolnego nasi uczniowie odwiedzili Międzybrodzie Bialskie, Wisłę i Żywiec. Wycieczka trwała pięć dni i miała bardzo bogaty program. Rozpoczęła się zwiedzaniem zalewu na rowerach wodnych, potem był wjazd na górę...

czytaj dalej

klasa 5 i 6 na warsztatach Euroweek

Pięciodniowe warsztaty języka angielskiego i świetna zabawa w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej - tak spędzała czas dwudziestoosobowa grupa uczniów klasy piątej i szóstej. Było wszystko: wielogodzinna podróż pociągami, niełatwe rozmowy z...

czytaj dalej

Z wizytą w teatrze

Uczymy się nie tylko w szkole. Klasa piąta i szósta miały okazję poznać sceniczną wersję „Tajemniczego ogrodu” w Teatrze Bagatela. Było ciekawie, trochę zabawnie i na pewno oryginalnie.

czytaj dalej

Wycieczka do Rabki

W dniach 18 i 19 kwietnia klasa czwarta była na wycieczce w Rabce. W ciągu tych dwóch dni działo się bardzo dużo. Zwiedziliśmy skansen w Chabówce, malowaliśmy na szkle, dotarliśmy do schroniska na Maciejowej, zwiedziliśmy stary kościółek w...

czytaj dalej

Wykład o Tadeuszu Kościuszce

20 kwietnia klasa czwarta uczestniczyła w warsztatach poświęconych Tadeuszowi Kościuszce. Podczas zajęć wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu, mogliśmy przymierzyć mundur podobny do tego, jaki nosił Tadeusz Kościuszko; mogliśmy też spróbować...

czytaj dalej

Wystawa o Rakowicach w Domu Zwierzynieckim

Cała nasza klasa wybrała się 17 stycznia 2018 roku na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Krakowie. Naszym celem był Dom Zwierzyniecki, w którym zorganizowano wystawę o Rakowicach, czyli naszej najbliższej okolicy. Po ekspozycji oprowadził nas...

czytaj dalej