“Smaki świata” – warsztaty w 1a

 

16 października do 1a zawitała pani Alicja Stańczyk
z Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana.

Pani Alicja w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam i pokazała jak i co jedzą ludzie z rożnych stron świata. Niektóre potrawy przyprawiały nas o gęsia skórkę, większości mieliśmy ochotę spróbować. Pani prowadząca przygotowała dla nas nie lada wyzwanie! Próbowaliśmy jeść pałeczkami. Było dużo zabawy i śmiechu. W przerażenie wprowadziło nas zadanie, w którym mieliśmy zjeść robaka! Na szczęście okazał się być żelkowy…ufff. Spróbowaliśmy także rożnych przypraw. Najodważniejsi smakowali ostrą papryczkę chili (niektórzy nawet kilka razy:)). Nauczyliśmy się, że każda kultura ma swoje zwyczaje i to co dla nas może być dziwne dla innych jest normalne.
Warto próbować nowych smaków!