W piątek 21.09. 2018r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Szkoły do Parku Jordana. Duża część uczniów wyruszyła na rajd na rowerach. Dzielnie radzili sobie uczniowie klasy czwartej i piątej. Trasa rowerowa wiodła Wałami Wiślanymi z chwilą odpoczynku pod Wawelem. Po drodze uczestnicy rajdu odwiedzili Muzeum Czynu Niepodległościowego, miejsce z którego 06. 08. 1914r wyruszyła Pierwsza Kompania Kadrowa, to w tym miejscu rozpoczęła się walka o odzyskanie niepodległości. Galeria popiersi przedstawiających znanych Polaków dopełniła dydaktyczną część rajdu. Najważniejsze były zawody sportowe i gry w miejscu gdzie na początku XX w. rodziły się Drużyny Gimnastyczne ,,Sokoła”. Były rozgrywki w piłkę nożna, siatkówkę, koszykówkę, wspinaczka na ściance, jazda na hulajnodze i wrotkach po specjalnym torze. I kiedy już brakowało sił dojechała pizza i zimne napoje. Cudowna pogoda i dobra zabawa.