Cała nasza klasa wybrała się 17 stycznia 2018 roku na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Krakowie. Naszym celem był Dom Zwierzyniecki, w którym zorganizowano wystawę o Rakowicach, czyli naszej najbliższej okolicy.
Po ekspozycji oprowadził nas pan Mateusz, który opowiedział o pochodzeniu nazwy tego miejsca, znaczeniu dawnej wsi dla historii Krakowa i tajemniczym „Rycerzu z Rakowic”. Mogliśmy też zobaczyć, jak żyli tu ludzie w dawnych czasach, a także poznać wojenną przeszłość Rakowic. Wszyscy bardzo chętnie szukaliśmy też swoich domów na wielkich mapach dzielnicy.
Bardzo ciekawą częścią naszej wycieczki były warsztaty plastyczne. Musieliśmy wykonać makietę średniowiecznego folwarku. Praca wymagała pomysłowości i cierpliwości, bo naszym materiałem były zapałki, słomki, kasza i tym podobne. Spotkało nas przy tym coś niespodziewanego – pani redaktor z Radia Kraków przeprowadziła z nami wywiad na temat warsztatów.
Czy było ciekawie? Oczywiście! Dobrze się bawiliśmy i mnóstwo się nauczyliśmy. Czy wiecie na przykład, że Cmentarz Rakowicki wcale nie leży na Rakowicach?