Dnia 6.06.2022 r, klasa 2a  wybrała się do Zoo. Dzieci mogły na żywo podziwiać żyjące tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat życia zwierząt w naturalnym środowisku i ochrony zagrożonych gatunków. Dużym zainteresowaniem  dzieci cieszyły się m.in.: słonie, zebry, żyrafy, małpy, tygrysy, lwy, sowy, flamingi, papugi, foki czy pingwiny. Zwiedzanie terrarium, w którym zobaczyły przedstawicieli wielu gatunków gadów  i płazów dostarczyło im wiele emocji. Uczestniczyły także w karmieniu udomowionych zwierząt w Minii ZOO.  Podczas zwiedzania uczestnicy wycieczki zaleźli również czas na odpoczynek, rekreację wśród starannie pielęgnowanej, pięknej zieleni krakowskiego ogrodu.  Pobyt w ZOO okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ciekawą przygodą, ale również atrakcyjną lekcją przyrody 🙂