Uczniowie klasy drugiej i trzeciej w dniach 5 – 7. 06 przebywali na zielonej szkole
w Porębie Wielkiej.
Program był wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami.
Dzieci w pełni korzystali z uroków Gorców i okolicy.
Pierwszego dnia zdobyli Potaczkową ( 746 m).
Drugiego dnia mieli przyjemność oglądać spektakl ,,Pinokio,, w Teatrze Rabcio , a następnie udali się na lody i nie mogło zabraknąć czasu na pamiątki. Gdy wszyscy dokonali regionalnych zakupów, pojechaliśmy zwiedzać Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. Przejażdżka konna umiliła nam wtorkowy wieczór. Trzeciego dnia oglądaliśmy wystawę w Gorczańskim Parku Narodowym, a następnie udaliśmy się do Konina, by obserwować pracę bacy i juhasa oraz zakupić serki owcze. Czas bardzo szybko minął. Dla większości dzieci był to pierwszy sprawdzian samodzielności, zdali go pomyślnie.
Wyjazd można uznać za bardzo udany, dzieci wróciły pełne wspomnień i miłych wrażeń.