Amelia, uczennica klasy 5, zdobyła II miejsce na  VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Sochaczewie. Gratulujemy!

Jest to konkurs nadzorowany przez  Centrum Edukacji Artystycznej oraz jako jeden z 6 w Polsce rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W gronie jury znaleźli się:

  • profesor Andrzej Zieliński –  Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, wiolonczelista, nauczyciel akademicki, w 2001 minister kultury i dziedzictwa narodowego. Juror polskich i zagranicznych konkursów muzycznych.
  • dr hab. Piotr Hausenplas – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, wiolonczelista, adiunkt. Muzyk i solista orkiestry Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.
  • dr Rafał Kwiatkowski – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, wiolonczelista, nauczyciel akademicki. Występuje i nagrywa z Sinfonią Varsovią, Sinfoniettą Cracovia, Orkiestrą Polskiego Radia, Orkiestrą Filharmonii Narodowej.