W związku ze zbliżającą się się setną rocznicą odzyskania niepodległości nasza szkoła przygotowała konkurs zatytułowany ,,Drogi do wolności”. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy szkoły podstawowe i średnie III Dzielnicy. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część poświęcona była znajomości wydarzeń historycznych, które w latach 1914-1918 złożyły się na wyjątkowe chwile odzyskania niepodległości w listopadzie 1918 r. Po wysłuchaniu wykładu wygłoszonego w Dziale Edukacji krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej ,,Przystanek Historia” przez pracownika IPN uczestnicy konkursu przystąpili do rozwiązania testu. Druga część konkursu miała formę gry terenowej rozegranej w Muzeum Czynu Niepodległościowego przy Oleandrach i w Parku Jordanu. Uczestnicy gry znaleźli się w miejscach skąd 6 sierpnia 1914r. wyruszyła Pierwsza Kompania Kadrowa do której Józef Piłsudski wygłosił mowę zapowiadającą początek walki o niepodległość. Wśród zadań znalazły się min. odczytanie szyfru używanego w trakcie I wojny światowej przez wojska rosyjskie, udzielenie pierwszej pomocy rannemu żołnierzowi i przetransportowanie go w bezpieczne miejsce, rzut granatem, rozgrywka w historycznej grze planszowej. Dzień był chłodny ale emocje towarzyszące konkursowi gorące.