18 października uczniowie klasy 1a i 1b
wybrali się wraz ze swoimi paniami do Bochni.

Wszytko po to by zwiedzić kopalnię soli. Przemili przewodnicy – górnicy oprowadzili nas po podziemnych szybach kopalni. Zjeżdżaliśmy super szybką windą górniczą – nie obyło się bez pisków (nawet panie się trochę bały). Duch średniowiecznego mnicha zabrał nas w podroż w czasie i przeniósł do XIII wieku naszej ery. Zobaczyliśmy jak dawniej wyglądała praca górnika, jakich sprzętów używano do wydobycia soli. Dowiedzieliśmy się jak cenna była kiedyś sól i jak trudno się ją pozyskiwało.  Mieliśmy również czas na relaks. W podziemnej jadalni zjedliśmy prowiant (a byliśmy strasznie głodni!).
Później bawiliśmy się na sali gimnastycznej i placyku zabaw.
Wycieczka była bardzo udana. A w drodze powrotnej autokar rozbrzmiewał śpiewem i  śmiechem 🙂