– Baczność! Poczet sztandarowy Sztandar szkoły wprowadzić!

Tak rozpoczęła się 13 października 2017 roku uroczystość ślubowania uczniów Szkoły Podstawowej nr 128 im. płk. pil. St. Skarżyńskiego. Przedstawiciele klasy siódmej odebrali z rąk nauczycieli Sztandar szkoły, którego historia sięga jeszcze czasów sprzed poprzedniej reformy edukacji.
Następnie wszyscy uczniowie ślubowali:

„Uczciwie spełniać swoje obowiązki uczniowskie.

Szanować wartości reprezentowane przez patrona szkoły płk. pil. St. Skarżyńskiego.

Pracować nad doskonaleniem swego charakteru.

Szanować siebie, swoich kolegów i pracowników szkoły.

Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystywać w pracy dla naszej Ojczyzny.”

Zgromadzeni na sali uczniowie i ich rodzice byli też świadkami uroczystego pasowania na ucznia klasy pierwszej. Wszyscy nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe tarcze, które będą nosić podczas ważnych szkolnych wydarzeń.

Ostatnim punktem spotkania były występy uczniów oraz życzenia dedykowane nauczycielom w dniu ich święta.